• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од donis992

 1. D

  Рецензија TP-Link 703N 3G Mini Wireless Router Review

  Одлична е рецензијава, и рутерчево е модерно, помодерно ќе било доколку се ставало сим во него за 3Г а не надворешен усб стик, искрено само заради тоа не го земав инаку едно време му се врткав му се туфкав, сакав да го нарачуам ама ме предомисли тоа со стиковите...
 2. D

  Трепкање на дисплеј од лаптоп

  и јас го имам моделов на лаптоп, јас сум презадоволен од него графичката е само интегрирана хд400 кај мене си е океј се на вин8.1 го работам и нема проблем дали е balanced дали е high performance.
 3. D

  Трепкање на дисплеј од лаптоп

  Дали батеријата е во исправна состојба? дали држи добро струја може е ептен ослабена и неможе добро да ги напојува неонките на позадинското светло, дали проблемот е во светлоста или во самиот панел можиш ли да утврдиш? пробај префрли се на ИнтелХД графичката кога си на батерија да не зема многу...
 4. D

  Zarabotka od hobi

  I mene me interesira. Pisi mi podetalno na PP
 5. D

  Midi to usb кабел.

  1000
 6. D

  Midi to usb кабел.

  јас имам ваков кабел за продавање нов скрос
 7. D

  Проблем со графичка (или нешто друго)?

  8400ГС пред 1недела ми го правеше истиот проблем, татко ми ваљда а прегреал хаха од играње исто моделот беше со пасивно ладење, а извадив таа се ставив на онборд и се е океј до графиката испадна:cool:
 8. D

  SPEEDPORT W 503V

  кажи ми ако знаеш како ќе го извадам јас фирверот имам рутери вакви у изобилие
 9. D

  Проблем со понови верзии на Flash player

  и јас го имам истиот проблем на постара машина, 1.8гхз 1гб рам и 128мб графика ати радеон 9250
 10. D

  SPEEDPORT W 503V

  не, тебе нема да ти влијае ништо пошто они си ги подесуваат за нивни потреби , а ти доколку сакаш треба да бараш хакиран фирм, за овој модел на рутер!
 11. D

  SPEEDPORT W 503V

  да може да ти вметнат нов firmware ама тој е нивни обработен неможе лично тебе да ти пуштат хакнат софтвер, а да може да средува од централа па и сега затоа се дигитализира на новата платформа!!
 12. D

  SPEEDPORT W 503V

  може да се користат и лан 3 и лан 4 за интернет доколку немате телевизија од телеком, се јавуваш во центар и ќе ти средат.
 13. D

  Кој модел на принтер користите?

  Епсон Дх4450
 14. D

  SPEEDPORT W 503V

  може бе, зошто да не, ЛАН 1 и ЛАН 2 ти се резервирани за интернет, а ЛАН 3 и ЛАН 4 за нивната ип-тв, е сега ако ти го користиш лан 1 на твојот десктоп ставај во лан 2 дримбоксот и бркај работа
 15. D

  Компјутерот е јак, колку што е јак наслабиот дел на него :)

  Компјутерот е јак, колку што е јак наслабиот дел на него :)
На врв Дно