• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од dobermann

 1. D

  BitCoin 2013 - (грејна сезона)

  Не верувам дека би ти носеле толку секој месец, баш поради ова.
 2. D

  BitCoin 2013 - (грејна сезона)

  Или па > https://products.butterflylabs.com/ - само проблемот е што тежината ќе се смени многу брзо, а мислам дека од овие продукти ако нарачаш треба месеци да ги направат и да стигнат, прочитав дека имале многу нарачки, а додека ти стигнат прашање е колку BTC ќе може да прават дневно и за колку...
 3. D

  Предлог за евтин хостинг

  Можеш да ги погледнеш и ehost.mk .. Хостингот е доста стабилен и брз, хостирам околу 10 страници тука и досега немало никакви проблеми. Пред тоа бев на странска компанија (Lunarpages) но тотално незадоволен, па решив да одам на МК провајдер, нормално дека е подборо, ако ништо друго можеш на...
 4. D

  BitCoin 2013 - (грејна сезона)

  Интересно е како од 10 евра во Јануари се качи до над 50 евра деновиве.. :) Али ако сите почнат да продаваат, вредноста многу брзо ќе падне. Според мене е многу нестабилна валута, ако воопшто и може да се нарече така. Како што кажува првиот пост, ветер во магла :) Ова е нешто како ТАТ во...
На врв Дно