• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од djbj

 1. D

  Специфична конфигурација

  Погледни го ова, не е АМД ама може да ти даде некои идеи http://www.youtube.com/user/maxishine?blend=1&ob=4#p/u/19/yXBbDr8Vnu8
 2. D

  Windows 8 Developer Preview

  А кој е делот од комуникацијата што според тебе е застарен? И пак да прашам како мислиш дека се одвива сега и како конкретно би требало? Би било убаво аргументирано да постирате До сега не сум чул дека комуникацијата може да има товар и уште помалку товарот да е ставен врз само еден ентитет...
 3. D

  Windows 8 Developer Preview

  Далеку од тоа... само темава не е „Дали ви се допаѓа Metro UI“. Не знам кои очекувања не ти ги исполниле Microsoft, баш ме интересира да наброиш конкретно проблеми кои ги има седмицата и не ти ги поправиле со осмицата. Јас еве го тестирам осмицата и засега ми се допаѓа идејата да имам оперативен...
 4. D

  Windows 8 Developer Preview

  ХАХАХА навистина е смешно како поголемиот дел од постовите се напишани од лица кои под OS подразбираат GUI. Моја препорака ви е или да се образувате малку повеќе или не постирајте на ИТ форуми затоа што сте смешни. Ако не ви се допаѓа Windows 8, како прва опција ви е да не го користите, никој не...
 5. D

  Колку ви грее процесорот на лаптопот

  Имам ASUS F5VL со Intel Core 2 Duo T5450(1.66GHz, 1.66GHz) и температурата не му се симнува под 60 степени никогаш. Обично е од 65 до 70 степени а ако го оптеретувам со некоја игра или видео обработка знае да достигне и 82 степени. На 82 степени сам си го симнува тактот од 1,66 GHz на 1,0 GHz и...
 6. D

  Средување на кабли

  Како и да е кабливе ти се лом... пробај некако нека не се гледаат или не го покажувај куќиштево за средено ... не те тролам ама пробај малку поестетски
 7. D

  Средување на кабли

  1) Напојувањето за процесорот колку што гледам можеш да го водиш вертикално и после наместо хоризонтално врз матичната (да се гледаат) можеш да ги водиш меѓу "motherboard tray"-от и напојувањето (има две вдлабнувања) - така нема да се гледа. 2) Сите тие кабли за предниот панел на куќиштето...
 8. D

  Тестирајте ја Вашата брзина

  Секогаш кога ќе видиш такви луди брзини во uTorrent оди во Peers табот и подреди по Download speed. Гарант првиот/те се во истата LAN мрежа со тебе. Ми се случи и мене слично нешто на брзина од 8Мбс / 1МБс да ми покажува 3 пати побрзо оти останатите 2ца беа исто на Cabletel и во мојата LAN...
 9. D

  Тестирајте ја Вашата брзина

  Cabletel Велес, во моменти кога работи се како треба, реткост... Тест до Берлин оти серверот во Софија е на Blizoo=>Cabletel
На врв Дно