• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
D
Реакции
1

Пораки на профилот Нова активност Теми и мислења За Огласи

 • Тек сега ја гледам пораката.

  Јас не би порачувал од такви сајтови, побезбедно ти е преку ebay. Ама ти друго прашуваш.

  За iPod Touch, не знам како оди царина. Мислам дека е 18%. За компјутери (лаптопи, ipadi, итн.) е 5%.

  Позз
  Имам порачувано другар повеќе работи, само што ни една не коштала повеќе од десетина долари. За царина досега не ми побарале, ама мислам дека до 60 долари некаде не земаат царина, а ако кошта повеќе можно е да ти земат нешто. Најдобро да појдиш до царина и таму да се информираш пред да купиш. И ако веќе решиш да купуваш купувај од некои порангирани продавачи.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Дно