• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Design MK

 1. Design MK

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  abe da si poigram sega za sega za proba samo da vidam kak odi kako se sreduva miner i taka za zarabotka ke narcame ASIC Bitcoin Miner ponatamu i zavrseno :D
 2. Design MK

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Фала сега ќе видиме и сеуште нешто не ми е јасно сега го конфигурирав cgminer-ot 3,7,3 со нова скрипта и со една графицка сега оди до 15+Mh/s се што прочитав последниве два дена од назад до последниот пост на форумот никаде не сретнав таква брзина за една графичка ништо не ми е јасно сега околу...
 3. Design MK

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  не е 280ка да ти казам сега каква е ќе се чудиш графичката е Ати 6370 :D али слабо битцоин нисто не извади за 24 часа на mining.bitcoin.cz и го исклуцив дај кажи ми што е исплатливо да копам сега и наведи ме бидејки ен сум бас во тек ако ен те е проблем во секој слуцај фала ти однапред :)
 4. Design MK

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Здраво до сите ова ми е прв пост и имам некој проблеми околу минерот поточно енос сакам да запоцнам со копанје на некој коин па тестирам еве скрин схот од проблемот и дали е можно само една графицка да вади 11mh/s ... ? http://imgur.com/WyUv2sD
На врв Дно