1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Delicon's Recent Activity

 1. Delicon одговори на темата Блокирање реклами со Pi-hole и NextDNS.

  Оваа листа ми е додадена мене за рекламите на Youtube. До пред 2-3 месеци немав никаква реклама. Пробајте видете дали ќе ви се намалат...

  28 Март 2020 во 17:32
 2. Delicon одговори на темата Блокирање реклами со Pi-hole и NextDNS.

  Може да се блокираат рекламите рачно. Уклучувач логови и отвараш youtube. Кога ќе ти се појави видео реклама, проверуваш во логовите и...

  28 Март 2020 во 14:44
 3. На Delicon му/ѝ се допаѓа мислењето на Steff_Maja во темата Huawei optic Ruter Telekom user and password.

  Сетинзи се ресетираат кога прават апдејт на фирмвер на рутерот, ама тоа не е толку честа интервенција.

  27 Март 2020 во 09:34
 4. На Delicon му/ѝ се допаѓа мислењето на Ребро во темата Huawei optic Ruter Telekom user and password.

  Јас повеќе од година имам сетирано некои подесувања на рутерот и сеуште се немаат ресетирано.

  26 Март 2020 во 16:34
 5. Delicon одговори на темата Huawei optic Ruter Telekom user and password.

  Значи може и да не се ресетираат, како шо имаа пишано некои.

  26 Март 2020 во 16:34
 6. Delicon одговори на темата Huawei optic Ruter Telekom user and password.

  И колку време ќе бидат зачувани промените направени со телекомадмин? Дека нели од телеком ги рефрешираат податоците на одреден период.

  26 Март 2020 во 16:27