1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Deksa's Recent Activity

 1. Deksa одговори на темата Продавам нов AMD Ryzen 5 1400.

  ^ Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  21 oктомври 2019 во 10:00
 2. Deksa одговори на темата Профитирање од форумот и грабеж на членови.

  Другар ако купуваш да ти објаснам ако не, зошто? Кој сака да си купи ќе му објаснам, кој си купи со здравје да си користи. Јас не тепам...

  20 oктомври 2019 во 10:51
 3. Deksa одговори на темата Профитирање од форумот и грабеж на членови.

  Треба да си го смени никот во "ЗАвид". Кај и да отворам ги гледам двајцата дотични само се препукуваат со некој член, а тука нешто...

  20 oктомври 2019 во 06:03
 4. На Deksa му/ѝ се допаѓа мислењето на Pane24 во темата Профитирање од форумот и грабеж на членови.

  Еве мене ме земаа на мета за некои си адаптерчиња што сум ги шиткал за 200ки сеуште у целофан обвиткани. Ајде и на тебе да ти дадам еден...

  20 oктомври 2019 во 05:54
 5. На Deksa му/ѝ се допаѓа мислењето на Jedah во темата Профитирање од форумот и грабеж на членови.

  Што берите туѓо гајле ни ми е јасно. Цените не ви чинеле... Па секој продава по негова проценка. Ако не ти се свиѓа - заобиџи! Имаш и...

  20 oктомври 2019 во 05:52
 6. На Deksa му/ѝ се допаѓа мислењето на Mao во темата Профитирање од форумот и грабеж на членови.

  Па Продавам секцијата е пуна со огласи и тоа не е за џабе него за профит. Во правилата не пишува дека мора да продаваме по куповна или...

  19 oктомври 2019 во 20:28
 7. На Deksa му/ѝ се допаѓа мислењето на DaVoRkNe во темата Профитирање од форумот и грабеж на членови.

  А тек па кога е гага (на подарок),е тогаш тастатурите се најбрзи на цел свет.

  19 oктомври 2019 во 19:54
 8. Deksa одговори на темата Профитирање од форумот и грабеж на членови.

  Keyboard warrior. Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  19 oктомври 2019 во 19:52
 9. На Deksa му/ѝ се допаѓа мислењето на architect во темата Профитирање од форумот и грабеж на членови.

  Како некој не се најде да отвори тема иста како ова со тоа дека се продаваат производи испод цена ? Ама тогаш одговара а сега не !!!!

  19 oктомври 2019 во 19:49
 10. На Deksa му/ѝ се допаѓа мислењето на Pane24 во темата Профитирање од форумот и грабеж на членови.

  Зарем и ти ??? Што имаш против тоа некој да си заработе ?

  19 oктомври 2019 во 19:48
 11. На Deksa му/ѝ се допаѓа мислењето на Pane24 во темата Профитирање од форумот и грабеж на членови.

  Дај ми пример кога си купил од реклама5 , пазар3 или од фб објава некоја графика , матична или напојување . Без тукашните огласи ? :)

  19 oктомври 2019 во 19:48
 12. На Deksa му/ѝ се допаѓа мислењето на itstheigyg во темата Профитирање од форумот и грабеж на членови.

  Никој не ве тера да купувате, може на некој не му се чека 40 дена од кина, може некој нејќе со картичка да плаќа на ebay итн.

  19 oктомври 2019 во 19:47
 13. Deksa одговори на темата Профитирање од форумот и грабеж на членови.

  Јас незнам што толку голема болка кога некој нешто продава, нити краде нити продава воздух, даваш пари добиваш производ. Сум продал и...

  19 oктомври 2019 во 19:43
 14. Deksa одговори на темата Профитирање од форумот и грабеж на членови.

  Ама не си, затоа свирикај си. На секоја втора тема мудруваш нешто, како хемороид си.

  19 oктомври 2019 во 19:01
 15. Deksa одговори на темата Продавам Windows 10 Pro keys.

  Bump Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  19 oктомври 2019 во 00:17