• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од DejV'

 1. D

  проблем со брзина на µTorrent

  Некаде прочитав дека кога се сурфа, брзината на µtorrent автоматски се намалува за да биде побрзо сурфањето. А јас сакам тоа да не биде така, па и да чекам за вчитување на сајтовите нема да ми прави проблем. Можно е тоа да се измени?
 2. D

  проблем со брзина на µTorrent

  Најпрво изгледаше како што напишав Ама сега после 3-4 часа брзината е околу 100 KBps, а се спушта и до 70-80 со 2-3 торенти ставени на аплоад. Кај биткомет ми се немаше случено, да имав само еден активен торент, ќе се поврзеше со peers и ќе одеше со полна брзина. На вас со оптика ви е чудно...
 3. D

  проблем со брзина на µTorrent

  Мислам дека е до тоа. Ги префрлив сите торенти од биткомет и сите ми беа ставени на seed. Благодарам.
 4. D

  проблем со брзина на µTorrent

  Здраво, да се пофалам дека сум прилично нов на форумов. Е сега да се вратам на мојот проблем. Долго време користев Bitcomet, ама бидејќи сите тракери го ставаат на црна листа, се одлучив да го заменам со µTorrent 2.2.1. Кога правев upload на bitcomet обично одеше околу 110-120 KBps. А од вчера...
На врв Дно