• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Decimal

 1. D

  Информации за Lan Fest 2011- Дигитален Фестивал

  https://www.facebook.com/event.php?eid=219179128092922
 2. D

  Starfraft 2 preorder?

  Во Бисер на прв кат од десната страна ке ги најдеш не ми текнува името на фирмата. Можеш да набавиш било којa Blizzard игра на денот на пуштање во продажба. WOTLK ја земав 2 часа пред официјалното отварање на серверите.
 3. D

  Најиграна ММОRPG игра во Македонија?

  Артас е мртов да, мегутоа LichKing и Frostmourne сеуште постојат во играта.Приказната е далеку од уништена.
 4. D

  Дилема Факултет или нешто друго да запишам по Информатика?

  За сите дипломирани информатичари што заборавиле со што се занимава информатиката повелете на следниов линк да ви ја освежи меморијата. http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_science
 5. D

  Zune Hd (Дали го има во Македонија)

  http://www.zune.net/en-us/products/zunehd/default.htm Знае некој дали го има кај нас? Пробав да го побарам не успеав да најдам некоја фирма што го продава :plachko2:.
 6. D

  wow account легален бизнис или не?

  Да те прашам користиш оригинален "лиценциран софтвер" дома и на работа????Чеј не ми кажувај ке погодам - НЕ! Сакаш да те пријавам дека нелегално го користиш???
 7. D

  wow account легален бизнис или не?

  Се гледа дека си бил адвокат во минатиот живот.....неуспешен назалост.....
 8. D

  wow account легален бизнис или не?

  Од луге како тебе "искомплексирани" пропаѓа државава :bravo:
 9. D

  wow account легален бизнис или не?

  No offence ама изгледа ја сум ти "конкуренција" во бизнисот, као што можам да приметам се занимаваш со продажба на оригинални игри(неможам да смислам друга кариера поврзана со гејминг индустријата).Твое право е ако сакаш да пријавиш недозволена продажба иако стварно незнам што си мислиш дека ке...
На врв Дно