• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од dcesma

 1. D

  Мислење за неотел интернет

  Не можам да кажам дека е најбрзиот интернет на кој сум сурфал, ама е сосема ОК, според Speed test - how fast is your internet? | DSLReports, ISP Information Неотел оптика (дома) е за 1 оцена подобро од Телеком оптика (на работа) во смисол на квалитет на врската.
 2. D

  детекција на движење

  Ок, ајде на долго. Заради технички причини мора да се користат камери со сопствен хард диск. Пошто прави безбедносни камери со HDD нема достапни кај нас, ќе се користат consumer Sony камери со HDD - во превод ништо спектакуларно. Е сеа проблемот е што оваквите камери немаат motion detection. ПЦ...
 3. D

  Добра програма за видео обработка??

  Sony Vegas Studio - ти е по моќност и цена поблиску до Premiere отколку до „домашните“ софтверчиња од 50$. Препораката е поради фактот дека за ралика од Premiere е мнооогу полесен за учење...
 4. D

  InFocus проектори...?

  Еве ти застапници http://hsm.com.mk
 5. D

  детекција на движење

  Мрррр... се отрув од барање по интернет без некој конкретен резултат. Имено, потребна ми е детекција на движење ама на готов видео фајл. Значи на AVI на пример... Ситуацијата изгледа вака, тетка гледа видео снимено од камера за видео надзор и прибележува кога некој (човек или кола) влегува во...
На врв Дно