• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од dArrkii

 1. dArrkii

  Ми требаат followers на твитер!

  https://twitter.com/#!/BillyJohn17 Само 10 , за youlikehits ми треба, фала!
 2. dArrkii

  Предлог за fiverr?

  Има ли некој предлог за фивер што да направам? Програмирам во ВБ6 али нема никој да пиши за тоа , не сум добар пеач ниту музичар. Има ли некој идеа или да седнам да учам дизајн?
 3. dArrkii

  Да ми позајми некој 1$?

  so much offtopic! gtfo from thread!
 4. dArrkii

  Да ми позајми некој 1$?

  I don't care :P @pipelin, sho napraj bratce :) ?
 5. dArrkii

  Да ми позајми некој 1$?

  рентед реферал клик е 0.005 значи не е 0.0005 и знам дека неможам да заработам брзо но сакам да пробам ете, 10 долари не се кој знае колку :) @pipelin види ако можеш прати ми, или остави скајп овде за контакт што било, фала!
 6. dArrkii

  Да ми позајми некој 1$?

  Вака, пред некој ден ми стигнаа 9,14 $ од микроворкерс е сега тие 9 планирам да ги инвестирам во НЕОБУКС ама таму може да се инвестира само по 5долари. (5-10-15-20 и тн.). Е сега да има некој да ми даде 1$ на заем ќе му вратам кога ќе ги извадам парите (за 1 месец најкасно!) неможам да ставам на...
 7. dArrkii

  Како да направам вакво лого?

  А позадината како да ја направам таква?
 8. dArrkii

  Маус за "гејминг"

  Немој да си се излажал да земиш Razer, не ги бива за ништо, G9X, XAI или Kinzu Дарки
 9. dArrkii

  Како да направам вакво лого?

  http://imageshack.us/photo/my-images/98/jsaru.png/Како можам да направам вакво лого ? Некој тут? фала! :bravo:
 10. dArrkii

  Инвестирање на интернет

  Во план сум да инвестирам пари на интернет, може некој да ми каже каде најдобро можам да заработам од парите што ќе ги инвестирам? Нешто пробано и докажано :))
 11. dArrkii

  Реална заработка на интернет

  Нешто друго освен Микроворкерс? Или совети како да го направам блогот поголем ПЕЈЏ РАНК? Офф топик: Вие погоре, не ми упропастувајте тема, прашајте на друго место.
 12. dArrkii

  Реална заработка на интернет

  Преку глава ми е од фејк заработки на интернет. Може да ми каже некој РЕАЛЕН начин на заработка на интернет? Некој со искуство и со докази. ФАЛА!
 13. dArrkii

  За основи на Linux

  www.linuxsurvival.com
 14. dArrkii

  Zoshto ne mozham da simnuvam od Microsoft?

  ^ Goran , go najdov ova od drugo mesto ama pak nemoze da se konektira posle da gi simne. Mi treba offline install. :S
На врв Дно