• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од DaRkSiDe

 1. D

  Upside Down македонска игра за андроид(MegaTechRevolution)

  Јас не напаѓам никој освен тој што ме обвини дека играта не е правена од нас а е купена а тие луѓе со коментарите од тип Зошто јас би трошел време да ја симнувам кога и уште од самите слики ви се гледа дека не ја задоволува потребната забава на играчот(корисникот) можат да си ги задржат за себе...
 2. D

  Upside Down македонска игра за андроид(MegaTechRevolution)

  Некој од вас да се беше барем потрудил да ја игра малку пред да каже мислење ќе беше супер или барем да беше прочитал review од некои други на play store
 3. D

  Upside Down македонска игра за андроид(MegaTechRevolution)

  Значи само 1 карактер е земен од опенгејмарт додека другото се си е наш дизајн. И точно оваа игра е качена во овој форум за да примаме критики и да знаеме што да поправиме во нареден упдејт. А и никогаш ние не криевме дека карактерот е од опенгејмарт.
 4. D

  Upside Down македонска игра за андроид(MegaTechRevolution)

  Значи ние сме програмери и го правиме ова за забава не сме дизајнери што не разбра не ме интересира мене рејтинг да ја бевте играли играта немаше да ви е важен тој карактер
 5. D

  Upside Down македонска игра за андроид(MegaTechRevolution)

  Не е истата игра само е истиот Cowboy затоа што користивме асети од opengameart.org и тамо го има него како free for commercial use и го користат во повеќе игри. Така да нареден пат погледни ги игрите поубаво не само 1 карактер од нив.
 6. D

  Upside Down македонска игра за андроид(MegaTechRevolution)

  Хаха добар хејт. 1. Ние сме 20 годишни студенти и немаме причина да купуваме игри 2. Игрите ги правиме за задоволство не за пари 3. Штом правиш нешто за задоволство а не за пари зошто да купуваш готов продукт 4. Ако си толку паметен или прати линк од каде си ја видел играта 5. Ако си толку...
 7. D

  Upside Down македонска игра за андроид(MegaTechRevolution)

  Поздрав корисници на it.com.mk Македонското студио за игри MegaTechRevolution(MTR) ја објави својата игра за андроид Upside Down. Целта на играта е да ги прескокнувате малите чудовишта, а додека ако видите големо чудовиште да отидете од спротивната страна и да го прескокнете малото чудовиште...
На врв Дно