• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од Darko Stojanov

  1. D

    Царинска тарифа

    Здраво, сакам да порачам нокиа од AliExpress (http://www.aliexpress.com/item/Lumia-920-Original-Nokia-920-3G-4G-WIFI-GPS-8MP-Camera-32GB-Storage-Dual-core-Unlocked/1430470433.html?s=p) и викат дека е околу 278 долари сосе ДХЛ шипинг за 4-8 дена. Сеа на оваа цена ја треба да платам 18% ддв или на...
На врв Дно