• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од darefremov

 1. D

  Најдобра игра за со волан

  Down Town имаш игра со коли трки ова она.
 2. D

  Туториали за програмирање во вордпрес

  ^Програмата не е баш професионална, можеш само бои фонт големина да мењаваш... Не можеш да си ставаш кај да ти стоат менијата. Можеш само да напраеш над и под логото :S Неможеш да го напраеш од страна :S Има многу недостатоци. Барем јас коа ја користев тие беа недостатоците, може имало и повеке...
 3. D

  Edubuntu од школските нетбуци

  Мислиш дека немаш никакви Привилегии, за инсталирање менаџирање ова она? - За админ збореш? Еве ти шо треба да направеш за да имаш админ у школото:
 4. D

  Помош околу избор на темплејт

  ^Xampp му е подобар, по едноставен.
 5. D

  AlertPay

  ^Зошто да го скинат?
 6. D

  Помош околу избор на темплејт

  Ауу, фала на комплиментот, кажи ако сакаш ке ти дизајнирам по едноставен, мислам ако веке се одлучи за ХТМЛ.
 7. D

  Помош околу избор на темплејт

  ^Шо му фале на мојо ? :)
 8. D

  AlertPay

  Подобро на ПејПал да си верификувал, оти алертпеј продавници онлајн има ги малку, додека пак ПејПал има на секој чекор.
 9. D

  5 сајтови за реална заработка на интернет

  :) Како ме најде бе да сибеш веко :D Хехехе, Кажи ми ти некои страни, на фриленс зимам, 99дизајнс се пријавуваат повеке, не си сам за да го земеш проектот :S
 10. D

  5 сајтови за реална заработка на интернет

  Веке го земав првиот муштерија на fiverr.com Ч) Јеееј ЧД
 11. D

  Проблем со XAMPP localhost

  абе моме, а да го преинсталриаш Xampp-от зачувај си ги фајловите и преинсталирај го.
 12. D

  Поздрав

  Да си знам пасвордоо.... Ај да не спамаме.
 13. D

  Moj novi spot

  Like the snow :)
 14. D

  Помош околу избор на темплејт

  Му дадов темплејт, ке си го кодира.
 15. D

  Среќен 8-ми март

  Ај срекен на сите Девојки, Жени, Баби, Мајки, Тетки, Стрини, на сите жени Срекен Осми Март.
На врв Дно