• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Daniel15

 1. Daniel15

  Nexus 5 (2013)

  истото се дешаваше и кај мене со xtrasmooth
 2. Daniel15

  Препорака за буџет тастатура

  чисто онака ме интересираше ама ајде google ќе ми појасне :)
 3. Daniel15

  Препорака за буџет тастатура

  де малку офф топик.. некој да ми објасне на кратко механичка вс мембрана.. шо е разликата, у план сум да зимам тастатура до 1000-1500 ден предност имаат оние со лед :D
 4. Daniel15

  Nexus 5 (2013)

  да не ти кажеше ја codе blue да ставеш... [emoji1]
 5. Daniel15

  Nexus 5 (2013)

  Потпиши ме ако пуште список [emoji4]
 6. Daniel15

  Nexus 5 (2013)

  mahdi
 7. Daniel15

  проблеми со sleep

  кај мене на лап топот исто 8.1 слип работи без проблем
 8. Daniel15

  проблеми со sleep

  па да не го гасам и палам на секој пола саат вака само слееп му удрам
 9. Daniel15

  проблеми со sleep

  десктоп пц.. nvidia gt220 графичка... и јас мислам дека е до 8цата бидејки на win7 го немав овој проблем
 10. Daniel15

  проблеми со sleep

  најнов драјвер за графичката од нвидиа.. тоа не би требало да праи проблеми
 11. Daniel15

  проблеми со sleep

  ништо... истото се дешава.. беше ставено на ауто сега е на ѕ3 но пак ништо не функционира, освен кога го задржам копчето 10сек и се гаси пц.. го палам одново и се укл одма со system resume
 12. Daniel15

  проблеми со sleep

  Кога го ставам пц на sleep се гаси се освен копчето за палење (си свете плаво) и сите вентилатори работат а друго ништо не функционира.. и после несака никако да се укл па морам да држам на копчето за палење неколку сек за тотално да се изгаси... кога имав win7 32bit се си беше ок сега со win...
 13. Daniel15

  Радио за во кола

  а некој да ми објасни повише за звучници како иде тоа со оми и вати што како колку треба да биде, звучниците во вратите мислам дека се 8" големина и фабрички не се менети до сега незнам ни шо марка се ни колку вати/оми ама знам само дека се пред умирање :D
 14. Daniel15

  Радио за во кола

  да ми препорачате некое добро радио за во кола по можност со усб или аух до 5000ден
 15. Daniel15

  Андроид телефон до ±19.000 денари

  јас лично сум презадоволен од нексусот... на скрин со нормално користење вадам по 5 саати без играње игри онака со игри по 3 саати зависи за што ќе го користиш телефонот.. иначе сестра ми има г2 на скрин вади со саат-два повише од мене но некако повише ми праи ќеф нексусот некако по smooth е и...
На врв Дно