• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од dancevMTR

  1. D

    Рецензија Color Bustle македонска игра за андроид(MegaTechRevolution)

    Поздрав корисници на it.com.mk Македонското студио за игри MegaTechRevolution(MTR) ја објави својата прва игра за андроид Color Bustle Целта на играта е црвените кругови да паѓаат во црвените правоаголници а сините во сините правоаголници.Доколку згрешите висината на правоаголниците се...
На врв Дно