• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од DaDo|BT

 1. DaDo|BT

  Лични податоци на неколку илјади студенти се шират по и-мејл

  Доколку се од Етф и Финки ( дури учев таму) б дефолт пасс за студентските сервиси беа матичните броеви на студентите ...
 2. DaDo|BT

  Камера за видео надзор

  не сум користел , но ако ти е за двор треба да имаш на ум и работна температура пример баш таа не ми изгледа outdoor ready затоа што работната температура му е Temperature: Operate Temper:-10℃ ~ 50℃ Storage Temper:-40ºC ~ 70ºC Humidity: Operating Humidity:10% ~ 90% Storage Humidity:3% ~ 90%...
 3. DaDo|BT

  Дали македонските власти сакале да купат шпионски софтвер од контроверзниот Hacking Team?

  http://www.makdenes.mobi/a/24987343.html има финфишер неможам да го најдам оргиналниот текст Арангел Ангов, кај шо објаснуваше подетално за целиот тој софтверски пакет можеби некој ќе најди миррор и ќе го постави тука :)
 4. DaDo|BT

  Кој таблет вреди за ваучер oд 8.000 ден.

  Јас го користам ovaj година дена (+-) , ASUS Memo Pad HD7 ME173X-1A062A (6490) сум задоволен сега за сега единствена мана е тоа што доколку го носам во ранец и надвор е ладно му треба време ( односно да го загреам екранот за да биде респонсивен на допир ) , но претпоставувам ова е исто со...
 5. DaDo|BT

  дали и како се заработува преку youtube

  или треба да си во youtube партнер програмата, да правиш секоја недела видеа ( на одредено време пример секој ден или секој вторник и петок ) и тогаш и самиот можеш да ги одбираш луѓето ( фирмите) кој ќе ставаат реклами на твојот канал за тоа нешто покрај неделен контент ти требат и subs и...
 6. DaDo|BT

  Network Mapping tool

  nmap ? (ok znam deka ne e graficki no sepak ) :innocent:
 7. DaDo|BT

  Заклучен Windows

  решение 1 извадија батеријата решение 2 Премести го Jumper-от обично е означен како CLEAR, CLR, CLEAR CMOS, PSSWRD на лаптопот би требало да се наоѓа под/над/до батеријата кога ќе го преместиш вклучи го компјутерот 15-20 секунди (тогаш всушност го бриши pass ) би требало после тој процес да...
 8. DaDo|BT

  Грешка во изработка на бутабилно усб со убунту

  formatiraj go i probaj so unetbootin
 9. DaDo|BT

  Arduiono [оригинал или копија]

  го имам 2 години веќе .. досега сум немал никаков проблем го купив од dx.com тогаш 25 $ сега гледам е 13-15 $ протоборд го купив од Битола некој си 220 денари ( во скопје истите такви беа 500+ ) обавезно купи си жици првиот проект кој го праев беше со обични ( извадени жици од мрежен кабел )...
 10. DaDo|BT

  Arduiono [оригинал или копија]

  имам копија и не можам да се пожалам !
 11. DaDo|BT

  Мала помош при андроид

  ако сакаш баш после одредени секунди ... прво прајш некоја sleep функција а потоа го повикуваш интентот ; ако чекаш на некоја работа ( пример се спушташ некој ресурс од нет ) тогаш прво тој асинхрон таск па интентот дополнително има и нешто шо се вика PendingIntent каде што чекаш некоја...
 12. DaDo|BT

  Телефон до 5000 ден.

  доколку планираш телефон да ти трае 1 година земи си кинески ,зборувам од искуство ( не за конкретниот модел шо го имаш посочено )
 13. DaDo|BT

  Предлог за ВИДЕО Стриминг

  ManyCamPro или ManyCamFree подржува таков overlay со дигитален/аналоген часовник , про верзијата го трга логото на ManyCam и дозволва повеќе од 2 видео изврои ,
На врв Дно