• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од dacta

 1. D

  Најдобар одговор PayZa

  Samo sto ja pocnav temava i sama si go najdov odgovorot na prethodno postavenata tema :) LOL Ti blagodaram Stefan_V :)
 2. D

  Најдобар одговор PayZa

  Zdravo, Bi sakala da znam vo koja mk banka e najdobro da se otvori transakciska smetka za da se verificira na PayZa bez problem i za da potoa se koristi za primanje i povlekuvanje na s/ka od mk??? Od ona sto go imam procitano do sega razmisluvam za Tutunska i debitna Visa Electron. Gi molam...
 3. D

  PAYPAL Верификација

  Ти благодарам за советите :) само да те прашам, велиш сите други информации точни, мислиш на моите податоци од МК??? адреса, телефон итн. од МК??? со овој метод до која сума би можела да повлекувам??? мислам има месечен, годишен лимит??? како оди??? на што да внимавам??? Поззз За неограничен...
 4. D

  PAYPAL Верификација

  Здраво, Би сакала да замолам некого кој е подетално упатен во процесот на верификација на сметка од странство на PayPal, да ми објасни како оди процедурата ,,во пракса,, :) Вака стојат работите. Живеев извесно време во странство, имам добиено легална дозвола за престој (зелена карта) која има...
 5. D

  Elektronska cigara

  Zdravo, Ve molam ako nekoj e zapoznaen da mi odgovori, dali elektronskite cigari se dozvoleni vo MK za koristenje na javni mesta??? Sekade vo svetot se zakonski dozvoleni dali istoto vazi i kaj nas vo MK??? Pozzz
 6. D

  Etsy бизнис

  Здраво Esoterical, и јас сум во подготовка на мојата продавничка на Etsy, уште сликите на производите ми остана да ги вметнам и некои "ситници со PayPal" :) и можам да правам официјална журка за отворање :) Вака сега, од она што го имам прочитано мислам и 90% сум сигурна дека ти самиот си го...
 7. D

  Etsy бизнис

  Баш ќе ви се пофалам со продавничката :) а што се однесува на паупал ќе отворам нова тема со деталите, сигурно има некој поискусен од мене кој би ме упатил подетално во темата :) Поззз
 8. D

  Etsy бизнис

  ТИ БЛАГОДАРАМ МНОГУ :) Баш супер што нема да има потреба да отворам фирма :) останатото ќе го средам се надевам без проблем :) Поззз и уште еднаш ти благодарам
 9. D

  Etsy бизнис

  Ти благодарам за одговорот, На сајтот ги имам прегледано сите опции кои ми се понудени и во врска со плаќањата и со испораката. Она што најмногу ме засега во моментот е - 1. дали е задолжително кај нас во мк да имам отворено фирма за да вршам продажба на интернет? мислам дали постои некој сервис...
 10. D

  Etsy бизнис

  Здраво на сите, Заинтересирана сум за отворање на продавница за рачни изработки на Etsy па би сакала да ве прашам дали некој има искуство со продажба во странство преку интернет????? На сајтот за да отворам продавница не е задолжително да имам отворено фирма и да се водам како правен субјект...
На врв Дно