• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Cryptic

 1. Cryptic

  upWork (поранешно oDesk) (работа и повлекување пари)

  Дечки, за Wire transfer директно од UpWork на лична сметка (не фирма), освен тие 30$ fee од UpWork има ли некои други fees?
 2. Cryptic

  upWork (поранешно oDesk) (работа и повлекување пари)

  Дечки, има некој повлекувано директно од UpWork на наша сметка во банка? (Не преку Payoneer и остали сервиси)
 3. Cryptic

  Што мислите за оваа конфигурација?

  Update: Што мислите за овој монитор? ASUS 28`` Wide PB287Q Professional 4K UHD monitor
 4. Cryptic

  Што мислите за оваа конфигурација?

  Во Anhoch немаат 850 evo, дали SSD 2.5" Kingston V300 Series 240GB 7.5mm with е добра замена?
 5. Cryptic

  Што мислите за оваа конфигурација?

  Мислам напојувањето да го сменам во PSU 750W CoolerMaster GM series G750M RS-750-AMAAB1-EU, да не треба понатаму уште една графичка :)
 6. Cryptic

  Што мислите за оваа конфигурација?

  Сите делови ќе ги земам од Anhoch а неможам да го најдам тој кулер на страната, па што мислиш за Cooler Deepcool Gamer Storm Gabriel Low Profile all Intel/AMD?
 7. Cryptic

  Што мислите за оваа конфигурација?

  За почеток не, ама можеби во блиска иднина, така да нека стои можноста за overclock.
 8. Cryptic

  Што мислите за оваа конфигурација?

  да да, 2x8Gb ќе бидат
 9. Cryptic

  Што мислите за оваа конфигурација?

  заборавив да го ставам куќиштето, my bad ATX Midi Tower Case Deepcool Kendomen TI w/USB 3.0, 2x USB 2.0, 5x Fans
 10. Cryptic

  Што мислите за оваа конфигурација?

  Здраво дечки, сакам да земам PC па ова е конфигурацијата која што мислам да ја склопам. Што мислите? Processor: CPU Core i7-6700K Quad 4.0GHz LGA 1151 8MB BOX w/o Cooler Motherboard: MB Gigabyte Z170-D3H LGA1151 DDR4 3466MHz OC SATA/Express M.2 USB3.0/Type-C GBit LAN HDMI/DVI/VGA Memory: DIMM...
На врв Дно