• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Colton31

  1. C

    \SYSTEM ROOT\ SYSTEM 32\ ntdll.dll

    Можно е да ставиш 7ца на некоја партиција, ама битно да не ја делиш Ц партицијата. После ќе се отвори Boot manager за да одбереш дали сакаш 7ца да подигнеш или ХР. Дали ќе има проблеми не знам, пред 6 години некаде имав милениум и ставив ХР и имаше проблем со ХРто, ама најверојатно бидејќи толку...
На врв Дно