• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од cobepp

 1. C

  Web & Graphic Design портфолио

  Убави примери ми дадовте ама јас мислев на pdf портфолио кое би се користело при аплицирање за работа.
 2. C

  Web & Graphic Design портфолио

  Сакам да ги прашам поискусните дизајнери за совети во врска со изработка на сопствено портфолио за она што сте го дизајнирале како прилог на CV. Дали таму треба да се ставаат работи кои веќе и практично се реализирале (излегле од печат или се на интернет) или пак може и работи кои едноставно сте...
 3. C

  Microsoft сертификати

  Се спремам за полагање на Мicrosoft сертификат па ако може некој да ми најде целосна верзија на Virtual CertExam програмата за симулирање на тестирање на Microsoft сертификат ?
 4. C

  Следењ activities на корисници

  Немам многу искуство во ASP.NET и C# па ми треба помош. Треба за веб-апликацијава да направам следење на активностите на корисниците и тоа не само едноставно решение, како на пример активноста да се бележи само на клик на некое копче, туку и да се евидентира ако е сменета некоја вредност да се...
 5. C

  Computer(XP) to laptop(XP) connection

  Можда некој ќе рече дека досаден сум со ваква тема, ама тоа ти е кога microsoft не знае ништо да направи едноставно. Не успеав лаптопот со Виста да го поврзам со десктопот со ХР (користам кросовер кабел) па му инсталирав и на лаптопот ХР. Пробав се: од местење на ип адреси (се разликуваат само...
 6. C

  Problem so pristap do internet: na desktop ima na laptop NEMA!

  Абе од кај да знаеш овие будали се ко од џеб да го даваат интернетот.
 7. C

  Problem so pristap do internet: na desktop ima na laptop NEMA!

  Да и јас сум повеќе за безжичен рутер ама финтава е што овие од провајдеров сакаат да им го однесам да го подесат и да ми наметнат поскап пакет. Тоа е болката. Дали може некако само тоа да го направам без да го менувам пакетот?
 8. C

  Problem so pristap do internet: na desktop ima na laptop NEMA!

  Сакаш да кажеш да ставам во десктопот LAN картичка каква што имам сега и преку неа да го делам интернетот од десктопот на лаптопот? Дали тоа значи дека десктопот треба да биде вклучен за да земам интернет од него?
 9. C

  Problem so pristap do internet: na desktop ima na laptop NEMA!

  Се распрашав кај операторот и замислете ми викаат дека за да сум користел рутер за безжичен интернет на лаптопот требало да земам поскап пакет (од 300 ден. на 600 ден.) ќе сум имал дупло лимит и се тоа. Како можи бе? Па јас не сакам 10 GB лимит, само сакам 5 GB кои ги имам сега да си ги делиме...
 10. C

  Problem so pristap do internet: na desktop ima na laptop NEMA!

  Дечки ви благодарам за одговорите стварно не ми текна дека овие од операторов можеби имаат откриено начин да видат дали МАС адресата е вистинска или менувана. По се изгледа ќе треба да се купи еден безжичен рутер мислам дека тоа е најкул решение. За нова LAN картица во десктопот немам место, а и...
 11. C

  Problem so pristap do internet: na desktop ima na laptop NEMA!

  Користам кабелски интернет со статичка ip адреса на прилично стар компјутер со ХР. Кога си доаѓам од СК дома кабелот од интернетот си го приклучувам на лаптопот со Windows 7. Со SMAC 2.0 на лаптопот му ја менувам МАС адресата за да биде иста со десктопот и нормално си ги внесувам рачно...
На врв Дно