• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Cistac

 1. C

  Рецензија Xiaomi Air 12.5

  Одлична рецензија! Јас го меркам Xiaomi Mi Notebook Pro
 2. C

  Искуства со dell xps 15 9560 ?

  јас го меркам XPS 15" многу одамна кај нас уште немам видено некој да го има на залиха, веројатно само преку нарачки. CPU-то ми е малку премногу за мои потреби... мислам дека i7 8ма генерација, 1080p екран и дополнителен монитор за простор/консумирање мултимедија би ми биле повеќе од доволни
На врв Дно