1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Cika's Recent Activity

 1. Cika одговори на темата Купување на користен Компјутер дали вреди?.

  Мислам дека не вреди, со тоа што за 500 евра можеш да склопиш машина на ново со слични ако не и подобри перформанси. Пинг @gOJDO и...

  20 Јануари 2020 во 12:30
 2. Cika одговори на темата Препорачајте IPTV.

  Збориме за буџет сетап, со најефтин IPTV, каде што ќе има слична услуга како и било која од операторите наши без специјалните пакети...

  19 Јануари 2020 во 20:26
 3. Cika одговори на темата Препорачајте IPTV.

  Доволно е за iptv i yts филмови, па и за стримање h265 на plex за андроид.

  19 Јануари 2020 во 19:22
 4. Cika одговори на темата Препорачајте IPTV.

  Зашо ми помина времето за едит, @krema , повели. MKD 1,657.07 20%OFF | H96 MAX pro TV Box Android 9.0 Amlogic S905X2 4GB RAM 64GB ROM...

  19 Јануари 2020 во 19:00
 5. Cika одговори на темата Препорачајте IPTV.

  Може и макс плус в2, така нешо, не можам да проверам сега точно. Многу пофлуиден од тој шарениот h96.

  19 Јануари 2020 во 16:37
 6. Cika одговори на темата Препорака за навигација за автомобил.

  Јас можам да ти продадам garmin drive smart 45 или така нешто беше, со мапи со сѐ. Пиши пп. Испратено од Redmi Note 8 Pro преку IT.mk...

  18 Јануари 2020 во 16:23
 7. Cika одговори на темата Препорачајте IPTV.

  Купи си h96 max v2, купи си iptv од али и инсталирај си kodi со quasar. Пола саат работа, а ќе те чини околу 70 евра, 50 боксот и 20...

  18 Јануари 2020 во 16:21
 8. Cika одговори на темата Злоупотреби на графичките користени за мајнинг..

  Буквално пишува во првиот пост, или ја нешо сум грешка? Испратено од Mi A2 Lite преку IT.mk форум апликација

  15 Јануари 2020 во 12:26