• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Choksi

 1. C

  VIP Communicator / VIP SIP на нокиа

  Се извинувам, игнорирајте го претходниот пост. Тино работи само му требало време малце да се регистрира, Ти благодарам!
 2. C

  VIP Communicator / VIP SIP на нокиа

  Кире, Да пробав и со 5061 исто нејќе, на PC функционира беспрекорно (Прво мислев да не имаат блокирано порти од тука на Wi-Fi ама штом работи на PC би требало да е ОК со портите. Тино, пробав и со тоа сега пак ми останува на Inactive. Да не треба да се смени и Realm: a1.net во Realm: vip.mk...
 3. C

  VIP Communicator / VIP SIP на нокиа

  Дечки, излезе update за CSipSimple пред 3 дена и нешто отиде во неповрат со ВИП конфигурацијава. Ми седи заглавено на inactive и незнам што да му правам. Единствено што забележав разлика е дека додале да треба да се напишат и Port#. Пробувам со 5060 нејќе. Некој што се разбира ако може да...
На врв Дно