• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Читачот

 1. Ч

  Toshiba

  Se raboti za ovaa konfigutacija http://pebuzz.com/device-details-Toshiba_Satellite_Laptop_A305D_S6848_w_AMD_Turion_64_X2_Dual_Core_Mobile_Technology_TL_60/ i pri instalacijata na Win 7 imam problem so drajverot za graficka t.e. ne go instalira avtomatski. Site drajveri sto gi dalnodirav...
 2. Ч

  Графичка 9400 GT

  Posto utre odam da ja menam grafickata, vcera dobiv sovet da zemam N9600GT-MD512 DDR3 okolu 4800 denara e mislam... Nekoj drug sovet??
 3. Ч

  Помош за проблемот

  Moze da se dade kluc na temata... utre go nosam na servis i se ovo na novo.
 4. Ч

  Помош за проблемот

  Epa da... i toj koga ke go simnam posle istalacijata na sosema istoto mesto go blokira sistemot!!! 2 sec. pred da go vidam desktopot WTF sto mu e kojznae!!!
 5. Ч

  Помош за проблемот

  Nisto drugar ne biduva.... :S Utre go nosam na servis... sigurno ima nekoj tehicki problem... A mislam deka problemot e vo maticnata ploca i sugurno nema da ispustam da gi uteram u kurac i shef i site. Ke gi teram da go sklopat PC-to pred mene!! nov nov
 6. Ч

  Помош за проблемот

  ОК баш сега ќе пробам тоа што го напиша дали ке упали...
 7. Ч

  Помош за проблемот

  Здраво на сите... Имам еден голем проблем на мојот компјутер што е стар само 4 дена... Проблемот е... Мојата конфигурација е следна: Матична Плоча MB MSI P43T-C51, процесоp Intel Core 2 QUAD Q8400 BOX, RAM DDR2 2GB/800 Trancend, графичка VGA MSI N220GT MD1G, HDD 500 GB.... По...
На врв Дно