1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Chicco69's Recent Activity

 1. На Chicco69 му/ѝ се допаѓа мислењето на Metuzalem во темата Електронски цигари втор дел.

  Барај во индексот Пико + Мело од огласи (лошо искуство). И тоа, мислам дека и не се сите места каде што се дискутираше за овие Пиковци....

  20 Јули 2019 во 17:47
 2. На Chicco69 му/ѝ се допаѓа мислењето на Saso Trpenoski во темата Електронски цигари втор дел.

  Да се приберам ќе ти пишам Се прибрав На почетокот купив од него некој смок стик кит со код за гребење пошо немав појма пробав да го...

  20 Јули 2019 во 17:46
 3. На Chicco69 му/ѝ се допаѓа мислењето на Lokvan во темата Суплементи/здрава исхрана.

  „Forty healthy subjects were randomly crossed over to 4, 3-week isocaloric diets high in...“ Oк, неколку моменти: - 4 или 3 недели се...

  20 Јули 2019 во 14:30
 4. На Chicco69 му/ѝ се допаѓа мислењето на krema во темата Електронски цигари втор дел.

  Alpha Zip Kit [IMG] [IMG] [IMG] [IMG]

  20 Јули 2019 во 01:58
 5. На Chicco69 му/ѝ се допаѓа мислењето на DarthJe5us во темата Ryzen gen3.

  Како може на било кој да му се свиѓа матична со вентилатор на неа не ми е јасно.

  20 Јули 2019 во 01:53
 6. На Chicco69 му/ѝ се допаѓа мислењето на gokica во темата Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!.

  [ATTACH] Ко мало дете се радувам. Купено од @ivan1500 во последен момент пред да пазарам RPi. Му ставив 1ТБ хдд и уште 4 гига РАМ за...

  20190719_185308-01.jpeg 19 Јули 2019 во 20:47
 7. На Chicco69 му/ѝ се допаѓа мислењето на Мино Андревски во темата Ryzen gen3.

  Знам дека сум идиот ама да го комплетирам мојот прв PC ever што можам да си го купам. Плус 2060 купена пред 7 месеци.. Па ајде и вас...

  67331898_503448957092300_2654909784637046784_n.jpg 18 Јули 2019 во 15:45
 8. На Chicco69 му/ѝ се допаѓа мислењето на nikolaa96 во темата Електронски цигари втор дел.

  Кој сака да си земе под, би му го препорачал. Сивиот од фт, црниот од али, двата стигнаа за исто време, негде две ипол недели.[ATTACH]

  20190718_135636.jpg 18 Јули 2019 во 14:07
 9. На Chicco69 му/ѝ се допаѓа мислењето на Astro во темата Плоча за r5 3600.

  Јас се мислев дали да земам MSI Tomahawk или Gigabyte Aorus, ама одлука падна на Aorus-от поради тоа што има 2 х M2 слота, има Intel LAN...

  17 Јули 2019 во 18:54
 10. Chicco69 Прикачи датотека во темата Плоча за r5 3600.

  MSI B450 Tomahawk вреди за сите пари. :) Таа е сериозна плоча, една од најдобрите со B450 чипсет. Ако погледнеш тука, ќе видиш дека е...

  1.JPG 2.JPG y Thermals 1.JPG Ryzen 3000 memmory performance.jpg 17 Јули 2019 во 05:39
 11. На Chicco69 му/ѝ се допаѓа мислењето на fis1976 во темата (ecig) Настани, вести, занимливости.

  Вака во UK се борат против пушењето, а во USA ^ [IMG]

  17 Јули 2019 во 00:10
 12. На Chicco69 му/ѝ се допаѓа мислењето на Neso во темата Intel vs AMD.

  "On Kaby Lake G, a conventional x8 PCIe 3.0 connection joins the CPU to the GPU. Intel uses its EMIB to connect the custom Radeon...

  17 Јули 2019 во 00:01
 13. На Chicco69 му/ѝ се допаѓа мислењето на Lokvan во темата Суплементи/здрава исхрана.

  И ова (повторно, пошто некој го избришал): [MEDIA] View: https://www.youtube.com/watch?v=wrfxdtXjXHs Oвој линк? :) Review: Subclinical...

  16 Јули 2019 во 16:42
 14. На Chicco69 му/ѝ се допаѓа мислењето на psyside во темата Суплементи/здрава исхрана.

  Бидејќи горниот линк не работи, еве ви ја цела студија - ПДФ (за магнезиум) т.е. неговиот дефицит како директен фактор во добивање на...

  16 Јули 2019 во 16:42
 15. На Chicco69 му/ѝ се допаѓа мислењето на dim na struja во темата Електронски цигари втор дел.

  DIY homemade update air pin, на Spica Pro. Пинот со три засеци (и онака не го користам) за воздух го израмнив и сега има повеќе воздух и...

  15 Јули 2019 во 20:51