1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ChemicalAngel's Recent Activity

 1. ChemicalAngel одговори на темата Intel vs AMD.

  Ова е точно, ама да сме 90тите На пример, графитот за кој што МИТ прв направи процес на ефтино масовно производство. А не е само МИТ....

  18 Јуни 2019 во 19:57
 2. ChemicalAngel одговори на темата Intel vs AMD.

  Кој ти е крив што не си ги читаш твоите постови

  18 Јуни 2019 во 06:36
 3. ChemicalAngel одговори на темата Intel vs AMD.

  можностите на Х86 архитектурата е при крај, можностите на силициумот како материјал се при крај Тоа што е како иднина е некој нов...

  17 Јуни 2019 во 21:32