• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од charlie_

  1. C

    помош: Текот на програма во C

    Некој програмава да ми ја објасни како се одвива она for во for :) #include<stdio.h> int main(){ int i,j,k,n,x = 0; printf("Vnesi broj "); scanf("%d",&n); printf("Prosti broevi pomali od %d se\n",n); printf(“2 “); for(i = 3; i < n; i+=2){ k = 1; for(j = 2; j <= i/2; j++) if(i%j == 0){ k = 0...
На врв Дно