1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Chaeld10_8's Recent Activity

 1. На Chaeld10_8 му/ѝ се допаѓа мислењето на Pane24 во темата Спојување на 2 интернет конекции.

  Zemi si 4g net od A1 , toj e bezicen. Paketite mu se vip kombo box.

  19 oктомври 2019 во 14:17
 2. Chaeld10_8 одговори на темата Kade mozam da go kupam kabelov?.

  Sony galerija Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација

  16 oктомври 2019 во 06:19
 3. Chaeld10_8 Прикачи датотека во темата Ретро хардвер.

  2 буилд за денес Еден изгледа ќе оди или на продажба или на замена за Монитор Nvidia g210 2gb ddr2 800mhz motherboard foxconn g31mxp hdd...

  IMG_20191013_151337.jpeg IMG_20191013_151615.jpeg IMG_20191013_151621.jpeg 13 oктомври 2019 во 15:20
 4. Chaeld10_8 Прикачи датотека во темата Ретро хардвер.

  Еве и сликичка[ATTACH] Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација

  IMG_20191013_080924.jpeg 13 oктомври 2019 во 08:22
 5. Chaeld10_8 одговори на темата Ретро хардвер.

  Составена уште една Десктоп Конфигурација 2х2gb рам Nvidia 9400gs 160gb hdd ide to sata лаптоп hdd и Foxconn 45gm 45cm Испратено од...

  13 oктомври 2019 во 08:21
 6. На Chaeld10_8 му/ѝ се допаѓа мислењето на dejan_str во темата Ретро хардвер.

  Ја би сакал да купам нешто од ретро хардвер ако му се наоѓа на некој. Би сакал од мерак да купам нешто од следниве графички карти Ge...

  13 oктомври 2019 во 07:47
 7. На Chaeld10_8 му/ѝ се допаѓа мислењето на JunkieMKD во темата Ретро хардвер.

  [IMG] [img]

  13 oктомври 2019 во 07:46