• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од cek

 1. C

  Термална паста од DeJaVu

  Фала брату
 2. C

  Термална паста од DeJaVu

  Може ли некој да ми даде број од dejavu му пишав порака пред некој ден ама се нема логирано или каде може да се најде квалитетна паста.
 3. C

  Проблем со gigabyte gtx480

  гигабајт стара е окулу седум месеци купена е во русија нова ке постирам резултати утре треба да искочам за некое време.фала ви пак некако бев убеден дека не е до пастата пошто нова графичка е.
 4. C

  Проблем со gigabyte gtx480

  Проблемот е решен до термалната паста ја сменив и сега е ок иако има повисока температура поради неквалитетот на пастата но уште утре ке ке побарам да купам подобра евентуално од дежаву ако има.Ми падна камен од срце дека се е во ред со графичката.Фала ви момци.
 5. C

  Проблем со gigabyte gtx480

  знае ли некој дали може да се најде zalman vf3000f во македониај
 6. C

  Проблем со gigabyte gtx480

  со msi afterburner а драјвери 280.26 - 285.27 и со неколку од extrime g незнам точно кои беа
 7. C

  Проблем со gigabyte gtx480

  утре ке сменам паста,ова се деси во вторник додека играв dead space 2 се замрзна сликата и се рестартира ком.Немав никакви проблеми летово иако беше екстремно топло,моментална темпаратура е 58 но фенот е на 100%.Но ако пустам игра за десерт минути диде на 105 и се укочува.Msi kombuster неможе да...
 8. C

  Проблем со gigabyte gtx480

  Знам да сменам но мислам дека тоа нема да го реши проблемот разликата максимум ке биде до 8-10 степена мислам дека треба нов ладилник само што кај нас нема кај да се најде
 9. C

  Проблем со gigabyte gtx480

  Ја имам оваа графичка GV-N480UD-15I нешто повеке од шест месеци до сега немав никаков проблем но последниве денови температурата почна да се кацува на +100 пред да замрзне и да го рестартира системот.Пробав речиси се го исчистив кулерот од прашина иако ја немасе го качив фенот на 100% сменив...
 10. C

  s-video

  kade moze da najdam da kupam 9-pin s video kabel
 11. C

  Графичка карта.

  najdobra opcie za tie pari e 8800gts
На врв Дно