• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Cas12

 1. C

  Servis na monitor

  Zdravo, Se izviniuvam odnapred ako go utnav threadot nov sum tuka. :D Imam 24" BenQ LED monitor, GL serija i prekina da raboti. Bese dosta zagrean na mestoto kade vleguva kabelot za struja i nesto pogore od nego, i imase miris na izgoreno. Kupen e od anhoch (garancijata istece lani vo...
 2. C

  Budget графички!

  Fala, ali jas bi idel so graficka na novo.
 3. C

  Budget графички!

  Da, no taa e 300 evra. Muabetot e okolu 200 +/- neso sitno.
 4. C

  Budget графички!

  http://www.anhoch.com/product/37448/gigabyte-pcx-geforce-gtx960-2gb-gddr5-2xdvihdmidp Ovaa?
 5. C

  Budget графички!

  Од ова што се продава по дуќаниве кај нас. Што графичка препорачувате за буџет од околу +/- 200евра? Пред се за гејминг и нешто ситно photoshop, indesign, illustrator.
 6. C

  Blizoo 100mbps internet

  Zosto, so e rabotata? Inaku vo karpos ziveam sum na blizoo (samo imam poslab paket od spomenatiot) i da cuknam vo drvo dobro e.
 7. C

  Blizoo 100mbps internet

  Jas sum dolgi godini na blizoo i da cuknam vo drvo mi se ima pogodeno epten, a i da imalo nekakov problem mnogu brzo reagirale sto ne e slucaj kaj t home (barem po toa drugari so mi kazuvaat). Kako i da e cel na diskusija ne e blizoo vs t home tuku dali 100mbps na blizoo e dobra varijatna za...
 8. C

  Blizoo 100mbps internet

  Fala na brziot odgovor decki. :D Imam loso iskustvo so t-home i poradi toa barav alternativa i se nadevam nema da zgresam. Inace preferiram torenti i ocekuvam da vadi ubava brzina. A koga sme kaj upload se nadevam deka ke go zgolemat.
 9. C

  Blizoo 100mbps internet

  Zdravo, dali nekoj od vas go koristi ovoj paket na blizoo i kakvo iskustvo ima so nego? Spodelete se povrzano so nego brzina, stabilnost itn.itn. :D So drugi zborovi dali vredi parite zemajki predvid deka za otprilika ista cena imas optika od t-home...
 10. C

  AMD/Radeon - Генерална дискусија

  Здраво дечки, нов сум тука а воедно и направив профил со надеж дека меѓу вас ќе се најде некој да ми помогне во избор на графичка карта. Планирам да се подновам и се двоумам помеѓу две графички кои се моментално на лагер во анхоч. R9 270X со 4GB и R9 280 (non x) со 3GB. Разликата во цената е...
На врв Дно