1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

bxxxn's Recent Activity

 1. На bxxxn му/ѝ се допаѓа мислењето на Picolo во темата Туторијал Инсталација / Конфигурација за графика на Федора 31 (Nvidia).

  Туторијал за инсталирање nvidia gup и сетиранје конфигурација за примарна графика. Инсталација : Драјверите за вашата графичка мозе да...

  upload_2020-4-7_21-39-59.png upload_2020-4-7_21-46-13.png upload_2020-4-7_21-53-8.png 8 Април 2020 во 00:55
 2. На bxxxn му/ѝ се допаѓа мислењето на ceki97 во темата VIP Combo Box 3 по лимитот.

  [IMG] da na tavan mi e slicna na ovaa bas probav na vip resiverot i imam vivax dvt i na nego gi skenirav i gi najdov istite kanali i...

  7 Април 2020 во 21:42
 3. На bxxxn му/ѝ се допаѓа мислењето на zlatk0 во темата SMART TV IPTV.

  Vo globala se se preprodavaci od edni isti 5-6 izvori :) Sent from my iPhone using Tapatalk

  5 Април 2020 во 23:16
 4. На bxxxn му/ѝ се допаѓа мислењето на krema во темата PayPal - Ултимативна тема за совети, упатства и општа дискусија.

  Пишав уште пред Венко да објави на фб.

  5 Април 2020 во 23:12
 5. На bxxxn му/ѝ се допаѓа мислењето на Avid во темата C++ нуб прашање.

  Може ама целта на ваквите задачи е децата да увидат/да им „светне“ дека со комбинација од некои математички пресметки може да се дојде...

  5 Април 2020 во 23:09
 6. bxxxn одговори на темата C++ нуб прашање.

  Знам но мене како „матор“ ми беше полесно вака, инаку дефинитивно математика е број 1 за нови синапси. :)

  5 Април 2020 во 23:09
 7. На bxxxn му/ѝ се допаѓа мислењето на Avid во темата C++ нуб прашање.

  Ова е најбоље алтернатива за Codeblocks, директно у Browser се што треба C++ Shell Ама супер е и таа од @Oktar Ако сакаш да го оправиш...

  5 Април 2020 во 23:00
 8. На bxxxn му/ѝ се допаѓа мислењето на gokica во темата C++ нуб прашање.

  Е ова го сакав, ама немав време да средам да препознае доколку бројот не е троцифрен. Заедно со стрингот сега ќе ни бидат база за...

  5 Април 2020 во 22:59
 9. bxxxn одговори на темата C++ нуб прашање.

  Да ја конвертираш прво во стринг? Disclaimer: не сум C++ ескперт :) #include <iostream> #include <iomanip> using namespace std; int...

  5 Април 2020 во 22:48
 10. На bxxxn му/ѝ се допаѓа мислењето на Oktar во темата C++ нуб прашање.

  Пробај со нешто вакво, немора ова баш, ама пиши це плус плус онлајн компајлер и ке искочи некое онлајн иде.

  5 Април 2020 во 18:37
 11. bxxxn одговори на темата Dell 3542, кулерот работи и при исклучен лаптоп.

  Види во биос Power States ако имаш избери S5, soft off, тогаш не би требало да работи ниедно споредно коло. Инаку во најдобра варијанта...

  5 Април 2020 во 10:20
 12. На bxxxn му/ѝ се допаѓа мислењето на Lokvan во темата Препорака за light видео едитор OS Ubuntu.

  Shotcut - Home Jaс овој го користам за такви основни захвати, релативно интуитивен е (има јутјуб туториали) и пошто е опенсорс не замара...

  4 Април 2020 во 10:46
 13. На bxxxn му/ѝ се допаѓа мислењето на Oktar во темата Предлог Let's make IT forum safe again.

  Добравечер, Во услови на зголемено присаство во домот и значително намалено отсаство од истиот, поради моментланата ситуација нели,...

  Screenshot_3.jpg Screenshot_2.jpg Screenshot_1.jpg 4 Април 2020 во 09:02
 14. bxxxn одговори на темата A1 (поранешно VIP).

  Чудно А1 има ист IMSI код со VIP 294-03, веројатно има нешто повеќе во картичките :)

  3 Април 2020 во 14:46
 15. На bxxxn му/ѝ се допаѓа мислењето на skullmonkey во темата [Туторијал] cPay/CaSys PHP интеграција во 3 чекори.

  Точно, прилично се спори. Во адреса стави го ова https://www.cpay.com.mk/client/Page/default.aspx?xml_id=/mk-MK/.loginToPay/.simple/...

  2 Април 2020 во 20:48