• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Buzleski

 1. Buzleski

  Како да активирам PayPal пркеу НЛБ-тутунска

  Здраво дечки ... ги прочитав сите коментари околу PayPal, пробавв да средам работа ама не успеав, незнам зошто ама ми го дава следново: The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal. Ама ајде се надевам дека Македонија...
 2. Buzleski

  Кој модел на мобилен/смартфон користите?

  Во последно време користам N95 8Gb ...
 3. Buzleski

  Кој модел на мобилен/смартфон користите?

  Дали има нешто подобро од ова
 4. Buzleski

  помош околу видео надзор

  Немој да се малтретираш со други програми, самите камери си имаат свој softwere со кој може да ги пратиш од самиот компјутер на кој се инсталирани. Влези во сетапот на самиот програм и таму ќе наидиш на (незнам точно дали е вака напишано) network setup, и ќе разлгедаш што се треба да направиш за...
 5. Buzleski

  Skype - ја заборавив лозинката

  Ми треба помош како да откријам која ми беше лозинката на skype, појдов на forggot your password ама пак таму видов дека бараат и емаил (што незнам кој емаил сум го ставил) ... за да не отворам нов контакт (оти во овој конктат имам многу контакти што навистина ми требаат) како да си ја повратам...
 6. Buzleski

  Среќна Нова Година !!!

  СРЕЌНА НОВА ГОДИНА Прво да дава господ здравје, после среќа и на крај љубов кај сите, а другото само по себе ќе си дојде ....
 7. Buzleski

  Windows 7

  Thank you very much .......
 8. Buzleski

  Windows 7

  Симнав една верзија на windows 7 ultimate ама не е boot-абилна, па би ве замолил да ми помогнете за да ја направам да биди boot-абилна.
 9. Buzleski

  Колку броеви/СИМ картички имате?

  1. T-Мобиле 2. Космофон 3. Се мислам дали да земам ВИП незнам каква е мрежната покривеност.
 10. Buzleski

  Ќе ве молам за бесплатно Gif animator програмче

  Немој да се зезаш со вакви програми и во фотошоп се прават .gif анимации. Јас дури сега го гледам постов, така да не сум во можност да ти кажам како точно да го направиш тоа. После ќе видам дома и ќе ти пишам како да го направиш тоа во фотошоп. нема ништо подобро од фотошоп за такви работи...
 11. Buzleski

  Проблеми со Router RPC-IP2105

  Здраво деќки, имено како што нагласив во насловот имам проблеми со овој рутер. Рутеорт е обичен, нема нешто посебно на него за подесување или некои драстични промени во однос на другите рутери. Но да ја започнам приказнава, имено овој рутер работеше беспрекорно до сега брзо но еве веќе 2 дена...
 12. Buzleski

  Клон на WINDOWS

  Здрави дечки сакам да направам клон на windows-от на друга партиција и после тоа новата да ми биди бутабилна т.е. windows-от да се подига од таму. Пр. ( од C:\ да се направи клон на K:\ и во понатамошната работа од К:\ да се подига windows-от а да можам C:\ да ја пренаменам во нешто друго )...
 13. Buzleski

  Vase mislenje za laptop molam!!!

  Јас имам модел Тoshiba A210 Satellite, и да знаеш дека сум презадоволен од него. Другарот исто така има Toshiba ( незнам кој модел ) и тој е презадоволен. Поентата ми е дека нема да згрешиш ако го земиш, Toshiba не згршиле кога се во прашање лаптоп компјутерите.
 14. Buzleski

  Фала многу

  Фала многу
На врв Дно