• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Brzi82

 1. B

  Revolut платежна картичка

  Денес ми стигна картицата на револут. Со каснење од скоро 15 дена. Дали тоа што Македонија е тргната од листата значи дека не можам да си префрлам пари од наша сметка на тутунска банка на револут картицата?
 2. B

  Revolut платежна картичка

  Па претпоставувам поради тоа што ја повлекоа Македонија од листата на земји.јас се регистрирав уште пред тоа и требаше на 30ти јануар да стигне ама еве ја нема
 3. B

  Revolut платежна картичка

  Значи затоа мене не ми стигна картицата а требаше да стигне до 30ти јануари.
 4. B

  Revolut платежна картичка

  Фала ти ама не ми треба баш за сега туку кога ке нарачувам,некој ајфон или нешто слично :)
 5. B

  Revolut платежна картичка

  Едно прашање за вас кои имате пејпал пошто јас уште немам. По муабетов и таму исто без провизија се префрла ? За истово пример од наша сметка си префрлам преку пејпал и да му префрлам на другарми пари исто на пејпал дали може? И дали ке ми наплатат провизија на пејпал или во тутунска кај нас за...
 6. B

  Revolut платежна картичка

  Така и правам купувам со картицата од тутунска и многу сум задоволен од нив. Ама прашувам колку да знам,пример на другар ми во Америка му порачувам нешто и за да му префрлам пари пример преку револут дали би можело без провизија да му префрлам и тој таму без провизија да си ги подигне. Најмногу...
 7. B

  Revolut платежна картичка

  Значи чекај.. Сигурни сте дека кога ке префрлите од наша сметка на таа на revolut нема провизија воопшто? Пошто во тоа faq на револут пишува дека зависи од земјата може да бидат наплатени поголеми провизии. Имате пробано ?
 8. B

  Revolut платежна картичка

  Ме интересира дали можам да префрлам пари од visa electron картицата од тутунска банка,картица на која ми иде платата,и парите се во денари,дали може да се префрли и дали ако ги префрлам на revolut сметката автоматски ке се претворат во долари или не може пошто се во денари? И друго.. Дали ке ми...
 9. B

  Како да избришам тв канали на Самсунг D550 ?

  Го средив ама мораше да ги меморирам да ги барам сите канали еден по еден од ново. И добро зошто вака ми направи ова за што е ова plug & play ?
 10. B

  Како да избришам тв канали на Самсунг D550 ?

  А веќе преку глава ми дојде овој телевизор. Чепкав нешто на опцијата plug & play и ми се избришаа сите канали на телевизорот буквално се. Ми иде да го треснам од земја незнам што да правам дали може некако да се врати ?
 11. B

  Како да избришам тв канали на Самсунг D550 ?

  И кај мене исто од сите дигитални само 3-4 гледам другите се безврска. Ама кога додавам фреквенција сам ги меморира каналите. Добро не е важно битно најдов как да ги бришам пошто имав многу празни канали на едниот телевизор. Фала ти многу и поздрав :)
 12. B

  Како да избришам тв канали на Самсунг D550 ?

  Да да готово најдов лесно е сега. За бришење канали сега знам. А дали може да се избришат фреквенциите кои не ми требаат з дигиталните канали дали знаеш тоа како?
 13. B

  Како да избришам тв канали на Самсунг D550 ?

  Нема кај мене такви опции како кај тебе како и да стегнам на tools излегува истото како на сликата што ја ставив погоре Ааааа сега најдов еве да слично како кај тебе и има опција за бришење. Е фала ти многу за ова другарче :D
 14. B

  Како да избришам тв канали на Самсунг D550 ?

  Епа да на тоа мислев тоа го најдов на гугл ама кај мене кога ке одам на tools ја нема таа опција за delete. Затоа незнам како да ги избришам на друг начин никаде не најдов.. Еве што има кај мене кога одам на tools
 15. B

  Како да избришам тв канали на Самсунг D550 ?

  Како што кажав имам Самсунг Д550 и меморирав дигитални канали ама на едниот телевизор се е добро а на другиот кога ги пишував фреквенциите за дигиталните канали имаше некои фреквенции веќе напишани (кои нормално не се фаќа со нив ниеден канал) ама заради тие фреквенции само ми држат место празни...
На врв Дно