1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

brasica's Recent Activity

 1. На brasica му/ѝ се допаѓа мислењето на igor_xxxx во темата Аудио опрема: Слушалки, засилувачи, звучни карти, звучници, HI-Fi (аудиофилска дискусија).

  Не се разбирам многу во сараунд, ресивери итн (а и немам желба за нив), но само да се надоврзам на @InSides и @Necromancer .Иако е...

  19 Февруари 2020 во 15:35
 2. brasica одговори на темата Аудио опрема: Слушалки, засилувачи, звучни карти, звучници, HI-Fi (аудиофилска дискусија).

  Јас само да додадам од лично искуство, кај сараунд сетап многу повеќе би вложил во добар центар и суб (или два), потоа предните исто...

  19 Февруари 2020 во 14:31
 3. На brasica му/ѝ се допаѓа мислењето на psyside во темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  Mi Note 10 Ultracam, Astro Стиснете на сликата, (load full resolution) и кажете ми дека ова е можно со некој уред до сега, (исклучок...

  17 Февруари 2020 во 19:51