• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од Braincell

 1. B

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  А дали е вистина дека прецедникот (и компанија) ви најмил, бил во Норвич? Како е одлучено тој да замине во УСА? На кој критериум? Кој кому подобро дудла?
 2. B

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  ПРОФЕСОРИ, во тоа време таа не беше професор, асистент беше. Плус, професорот Митревски е во право, некомпетенти лица ја тестираа компетентноста на други лица...Зајаците им ги мереле ушите на магарињата.
 3. B

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Јас сум 3 години во УИНТ. Сите ми предавале, вклучително и професорот Митревски. Сите беа на место, освен Чокри. Политика и хирови се во прашање. Сите ќе го кажат истото за Чокри, а сега он се враќа на УИНТ ради што бил близок со УРШ.
 4. B

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Зар мислиш дека некој ради патриотски пичини од ФИНКИ/ФЕИТ ќе дојде на УИСТ? Хахахаха. Сеуште не ми е јасно како дојдоа, т.е како се согласиле, овие професори како Чорбев, Глигоровски, Арсов, Митрески... @scandal Апсолутно си во право за, идеата, на овај универзитет да нема професори од...
 5. B

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Никогаш нема ништо да се смени. Никој нема да види светлина. Државава треба да се мења од корен а не само УИСТ. Некогаш и некаде можеби нечии очи ќе се отворат ( не на Панче хахаха) и ќе се сменат работите не само на УИСТ туку и секаде по универзитетиве македонски.
 6. B

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Зар не си способен да сватиш дека типката/типот е дирекно некој од администрација? :isplashen: @Мијачка Не бранам никого, курот ме боле за се. Но ти објасними која релацијата меѓу тоа колку пари немале, нивното бркање и тоа што велиш дека се одмаздиле дека обелодениле дека се работи за...
 7. B

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Апсолутно си во право дека грешката не е до никој, тие си прават како што им одговара, властите требат да го пресудат тоа, апсолутно се служувам дека власта затвора очи пред ова. Се прашувам да беше Тодоров министер, дали ќе поминеше ова, како што гледам што им се случува на менаџерите на...
 8. B

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Zee, тие не се асистенти што предаваат технички предмети. Тие предаваат изборни предмети што се поврзани со тоа што завршиле или работат административна работа. А што е разликата што УРШ завршила на твојот ФЕИТ и сега предава Алгоритми со истите презентации што ги предавал Чокри? Што се курчиш...
 9. B

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Мислам дека си упатен како беше изборот и на преседателот а и особено на членовите. Една иста банда се ставени за членови. Искрено, не ми е многу гајле, особено не за членовите, ги знам нив и колкави се нивните способности. Пробисвети се, мислам дека некој погоре ги опиша. За плагијатот, не...
 10. B

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Го додадов Clyde за пријател на Facebook. Последно имаше објавено писмо од анонимна група на студенти во врска со документите на студентската организација. Мене не ми е јасно зошто толкави глупаци се ставени да го водат студентскиот парламент? Познавам неколку од нив, верувајте ми. Дали достоен...
 11. B

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Кога Zee рече за лечењето комплекси, се однесуваше кон мене. Нека ме смета мене во тие што НОРМАЛНО, Zee, дали ме читаш, НОРМАЛНО се запишаа, рута Гимназија - УИНТ. Ако тоа што го кажа Germannota во врска со тебе е точно, тогаш тебе, само фалењето ти останало од ЕТФ. Поздрав, продолжи со фалењето.
 12. B

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Како за Zee професорите од ФЕИТ пред да дојдат на УИСТ не беа криминалци? А сега преку ноќ станале? Дали нивните постапки додека биле на ФЕИТ за Zee не биле криминални? Ти се молам човече, you speak so nonsense, еднаш е бело, еднаш е црно, одлучи се. Ваљда немаш 34 години...ако така одлучуваш за...
 13. B

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Добро е. Не секогаш претпоставката била мајка на сите заебанции :P
 14. B

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Oснова ваљда би било дали си бил на предавањата на ФИНКИ/ФЕИТ/ПМФ и УИСТ па да кажеш каква е разликата, на тоа мислев.
 15. B

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  На каква основа го кажуваш ова?
На врв Дно