• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од box2

 1. B

  Аудиофорензика

  Благодарност до ARMac за пројавениот интерес, би сакал да Ве замолам да ја затворите темава.
 2. B

  Аудиофорензика

  Би сакал ли некој да ми каже колкав фајл е максимално дозволен?
 3. B

  Аудиофорензика

  Извини што сум сомничав, ама не би сакал непотребно да ја денунцирам девојката (нејзиното име се спомнува повеќе пати). Очекувам барем да ми напоменеш ко(ј)и аудио едитори би ги користел за филтрирање на фајлот. За твоја информација, користејќи една сосема случајна комбинација на филтри од...
 4. B

  Аудиофорензика

  No sex, no city!!! P.S. Ако нема секс, нема ни интерес (никој не ни погледнува)! Е па, драги мои, хипотетички, фајлот можеби тежи 94Mb, отприлика 100 мин. (може да е снимен во август 2015 год.), а дузина психопати (џукели, хиени) можеби силуваат една девојка и ја подготвуваат да стане нивна...
 5. B

  Аудиофорензика

  Почитувани членови и посетители на форумот на IT.mk, Барам совет од некој што има искуство со обработка на аудио записи со исклучително лош квалитет (лаички сметам дека е ова во сферата на аудиофорензика - ако такво нешто постои кај нас) кога станува збор за говор (конверзација) на јавна...
На врв Дно