1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

BorisSapphire's Recent Activity

 1. BorisSapphire одговори на темата Продадено Продавам GPU,CPU....

  Клуч.

  12 oктомври 2019 во 16:34
 2. BorisSapphire започна нова тема:

  Продадено Продавам GPU,CPU...

  Се продаваат следниве компоненти: 1. 16х Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 4GB 6.000денари парче. -Графичките на секој 3 месеци се...

  Форум: Продавам

  11 oктомври 2019 во 01:19
 3. На BorisSapphire му/ѝ се допаѓа мислењето на The Geek Boy во темата Samsung паметни телефони - генерална дискусија.

  Хром може, преку featuere flags, ама Dark Mode на Google Chrome е ужас. Едно што не е скрос темно, туку и инвертира бои на некои слики и...

  11 oктомври 2019 во 01:01
 4. BorisSapphire одговори на темата Samsung паметни телефони - генерална дискусија.

  А дали може да се направи хром?

  10 oктомври 2019 во 16:26
 5. BorisSapphire одговори на темата Македонски Пошти- општа дискусија.

  Исто и кај мене.

  10 oктомври 2019 во 16:09
 6. BorisSapphire одговори на темата Samsung паметни телефони - генерална дискусија.

  Да за нив зборам.

  10 oктомври 2019 во 16:07
 7. BorisSapphire одговори на темата Samsung паметни телефони - генерална дискусија.

  Денес после месец време за прв пат ги пробав слушалките AKG од Note10+, звукот е феноменален, плус кога ќе пуштам Dolby... немам...

  10 oктомври 2019 во 05:37
 8. BorisSapphire одговори на темата Mikrotik - Генерална дискусија.

  Ајде малку помош ако може, Имам еден DHCP сервер(10.0.0.1/24), на него имам направено околу 15 ип адреси статички по мак адреса. Е сега...

  10 oктомври 2019 во 00:53
 9. BorisSapphire започна нова тема:

  Проценка MODBO 5.0 V1.93

  Имам вишок три парчиња, па ако може проценка.

  20190903_184845.jpg

  Форум: Продавам

  10 oктомври 2019 во 00:26
 10. На BorisSapphire му/ѝ се допаѓа мислењето на stefan_off во темата Telekabel Optic 1000.

  за оптика 20/20 може да зборувам за во Радовиш дека си е ОК од Телекабел.

  9 oктомври 2019 во 22:54
 11. На BorisSapphire му/ѝ се допаѓа мислењето на gamon во темата Telekabel Optic 1000.

  sk

  9 oктомври 2019 во 00:39
 12. На BorisSapphire му/ѝ се допаѓа мислењето на TheMarshal во темата Telekabel Optic 1000.

  Прошлата недела им беше очајно слаб интернетот, изминативе 3-4 дена е супер.

  9 oктомври 2019 во 00:39
 13. BorisSapphire одговори на темата Telekabel Optic 1000.

  Во кој град живееш?

  9 oктомври 2019 во 00:13
 14. BorisSapphire одговори на темата Telekabel Optic 1000.

  Ти благодарам многу за одговорите. :)

  8 oктомври 2019 во 23:48