• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Последна активност на BorisSapphire

 • BorisSapphire
  BorisSapphire одговори на темата Duo-Trio (K15).
  Не ми беше муабетот да ги извадам од Youtube. Ипак ти благодарам.
 • BorisSapphire
  Дали некој од членовите ги има сите песни од групата? Ми требаат во добар квалитет, доколку некој ги има и ако не му е тешко да ми ги...
 • BorisSapphire
  Да не отварам нова тема, Сакам да купам Рам од кај нас, па нe им го разбирам баш тајмингот, па ако сака некој да ми предложи, 4х8GB...
 • BorisSapphire
  BorisSapphire реагираше на мислењето на Избришан член 18474 во темата Како купувате crypto? со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Пиши тука. https://t.me/joinchat/5qWVrY_CHvYxZTA0 1619183779 Оди во духот на криптовалутите без посредство... Има секогаш купци и...
 • BorisSapphire
  BorisSapphire одговори на темата Како купувате crypto?.
  Да не отварам нова тема, има некој што ќе се нафати да ми префрли бтц? Ми требаат околу 350$ во бтц до крајот на месецот, а од следниот...
 • BorisSapphire
  BorisSapphire реагираше на мислењето на bxxxn во темата Едитирање на .dll фајл со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Во право си, но мислам дека има многу попроста метода, во Resource Hacker кога ќе се „декодира фајлот“ за секој прозорец и компонента...
 • BorisSapphire
  BorisSapphire реагираше на мислењето на bxxxn во темата Едитирање на .dll фајл со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Личи дека сакаш да го мисрепрезентнеш фаелот :) во случај да грешам слика и текст можеш да смениш со ресорс едитор, дури некогаш и копче...
 • BorisSapphire
  BorisSapphire одговори на темата Едитирање на .dll фајл.
  Незнам до толку и затоа барам човек кој што ќе се нафати за пари да ми го направи. :)))
 • BorisSapphire
  BorisSapphire одговори на темата Едитирање на .dll фајл.
  Треба да се смени име, да се смени слика и отстрани About копчето.
 • BorisSapphire
  BorisSapphire одговори на темата Едитирање на .dll фајл.
  Затоа и напишав, ако има некој што може да ми заврши работа ке си платам колку треба.
 • BorisSapphire
  BorisSapphire реагираше на мислењето на bxxxn во темата Едитирање на .dll фајл со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Ако ти е за текст, слика, икона, можеш со било кој ресорс едитор. И тие се разликуваат меѓу себе воглавном со колку ресурси можат да...
 • BorisSapphire
  BorisSapphire одговори на темата Едитирање на .dll фајл.
  Ако толку многу те убива насловот, не си ми јасен зошто уште го читаш и плус коментираш. Само заради такви како тебе ги мразам форумите...
 • BorisSapphire
  BorisSapphire реагираше на мислењето на gOJDO во темата Едитирање на .dll фајл со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  DLL или во превод Dynamic Linked Library е библиотека од компајлирани и линкувани функции кои ги користат повеќе програми. Како такви...
 • BorisSapphire
  BorisSapphire одговори на темата Едитирање на .dll фајл.
  Ви благодарам темата може да се затвори.
 • BorisSapphire
  BorisSapphire одговори на темата Едитирање на .dll фајл.
  Ако има некој сериозен што мисли дека може да ми едитира некој ситни работи, нека ме контактира во ПП. Колку треба ќе си платам.
На врв Дно