• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

BorisSapphire

Пол
Машки

Следи

Следачи

Трофеи

 1. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 2. 100

  Зависност

  1000 пораки? Импресивно!
 3. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.
 4. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 5. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 6. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 7. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 8. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 9. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 10. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 11. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 12. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно