1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
BorisSapphire
Последна активност:
2 Јули 2020 во 22:36
Зачленет:
11 ноември 2015
Мислења:
922
Допаѓања:
632
Поени од трофеи:
205
Пол:
Машко

Сподели

BorisSapphire

On your way to fame, Машко

BorisSapphire последен пат беше виден (како):
Прегледува листа на форуми, 2 Јули 2020 во 22:36
  1. BokiSpas
   BokiSpas
   Zdravo Boris, nov sum na forumov i tuka ti pisuvam da te prasam nesto.Vo eden tvoj odgovor na nekoja tema vidov deka planiras da poracas od AKASO action camera od Aliexpres.Pa te molam kazi mi dali poraca,sigurno li e i dodatni trosoci,carina i slicno dali te teraa da plakas?
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Processor & Cooler:
  Intel i7-6700K + Corsair Cooler Hydro H100i v2 Extreme Performance
  Storage:
  Samsung 960 EVO 256GB M.2 + SanDisk Extreme Pro 240GB + WD Black HDD 1TB + WD Blue HDD 1TB + WD Green HDD 1TB
  PSU:
  Corsair RMX750 Modular 750 W 80+ Gold
  RAM:
  Ballistix Sport 32GB 2400MHz DDR4
  VGA:
  MIS GeForce GTX 980 4GB
  Case:
  Corsair Carbide Spec-01 Mid Tower
  Mouse:
  Logitech MX Master 3 + Razer Deathadder Elite + Razer Firefly Chroma
  Audio:
  Focusrite Scatlett 4i4 3rd Gen + Traktor Audio 6 + Traktor Audio 8 + Traktor Audio 10 + Razer Gaming Headset Kraken 7.1 V2 + Yamaha HS7 + PreSonus Eris E3.5 + Denon DJ HP1100
  Monitor:
  LG 27" 27MK400H-B + Samsung 24" S24E500C
  Keyboard:
  Razer BlackWidow Chroma v2
  Motherboard:
  MSI Z270 GAMING PLUS
  OS:
  Windows 10 Pro x64
  Музика:
  Afro House
  House
  Tech House
  Deep House
  Progressive House
  Melodic House & Techno
  Techno
  Омилен спорт:
  Spearfishing