• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Borgski

 1. Borgski

  Windows 8 !?

  Значи за windows 8 знам уште кога излезе првата бета од вин 7. Ова е прв пат на некое место да се појави конкретен датум. Дека ке има windows 8 тоа е јасно како утро. Дали ке биде 2012 или 2013 јас мислам октомври 2013 секако ќе видиме. А тоа дека windows 7 ќе биде последен е тоа не ми е...
 2. Borgski

  Windows 8 !?

  Технички гледано 3 години од денес е 2012 (секако доколку не завши светов истата година) мислам дека 2013 година е можда реално да се очекува...секако доколку МС не станат суеверни па да не издаваат во баксузна година :D
 3. Borgski

  Windows 8 !?

  Според обајвениот роадмап на микрософт Италија. Најверојатно може да се очекува 2012 т.е. втората половина на 2012. Искрено јас мислам дека ке биде 2013 ама ај да видиме. еве и линк http://www.tomshardware.co.uk/Windows-8-OS-Microsoft,news-31657.html
 4. Borgski

  Call of Duty 7 во изработка

  Денес на профилот на линкедин на David Kim еден од одговорните аниматори во Treyarch осамна вест дека човекот работи на COD7. http://www.ggmania.com/?smsid=27150 еве линк за нешто повеќе информации Се надевам дека ќе биде подобра од COD5
 5. Borgski

  Assassins Creed 2 Најавена

  На долниот линк се наоѓа тизерот за AC2 објавено е дека ке се појави не покасно од 31 март 2010. Уфф кој ќе чека. Ама кој чека ќе дочека :rolleyes: http://www.ggmania.com/?smsid=26927
 6. Borgski

  COD Modern Warfare 2

  Во 10:18 AM CET денес Најавена е COD Modern Warfare 2 Infinity Ward ја изработуваат и тоа посебно ме радува. Највено е излегување на 10 Ноември 2009 Ете линк и за првиот тизер :D http://www.ggmania.com/?smsid=26856
 7. Borgski

  Max Payne 3 најавен денес.

  Добра вест најавен е Max Payne 3 Лоша вест ќе го прави рокстар ќе го прави ма погледнете на линкот подолу коментар. http://www.ggmania.com/?smsid=26825
 8. Borgski

  Burnout Paradise the ultimate box

  Според мене ги надминува на големо добар дел од сите делови од НФС серијалот а ги имам изиграно скоро сите уствари само НФС1 ја немам возено. Возењето е на едно солидно аркадно ниво има неколку видови на трки. Сударите се на едно супер брутално ниво во колите нема возачи веројатно поради некаква...
 9. Borgski

  Invite za torrentleech

  DEMET :D
 10. Borgski

  Invite za torrentleech

  Abe daj nekoj neka mi pusti invite za www.torrentleech.com mislam ako saka...:))
 11. Borgski

  GTA 4 torrent и проблеми

  GTA 4 официјално излезе на 02.12.2008. На торент ја имаше уште истиот ден ама е голема факинг 13.5 гб ок ја спуштив. Вчера после полноќ најдов добар и функционален крак. Арно ама од како ја пуштив после одредено време играње камера почнува да лула лево десно и не е игрива играта воопшто. Она што...
 12. Borgski

  Extra, extra NFS Undercover is out...

  Играта едноставно лошо е оптимизирана. Имам пријател кој што има quad core 9550 8gb ram 2x SLI 880 ULTRA 2x 500HDD vo raid 1x500HDD Се спакувано на ASUS II EXTREME 790i Играта сецка на моменти и не функционира како што треба. Така да далеку е од екстра.
 13. Borgski

  DEUS EX 3

  За Deus Ex 1 не ми требаат рецензии ја изиграв на сите 3 можни краеви во периодот кога се појави плус една или две години немаше ништо слично и со толку добра приказна. Deus Ex 2 беше ужас за тоа не ни сакам да дискутирам. Ама за Deus Ex 3 сериозно имам големи надежи и уште не излезена не можеш...
 14. Borgski

  DEUS EX 3

  Аматерска ... па играта уште не е излезена. Од кај знаеш дека е аматерска и подпросечна.
 15. Borgski

  DEUS EX 3

  Па зошто воопшто се трудеше да коментираш.
На врв Дно