• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Борче

  1. Б

    Барам АГП графичка

    Сакам да купам нова графичка за компјутерот, оти старата ми прегоре. Имав Фх 5500 256 мб. Ја гледав 7300 ГТ 512 мб од сет ама се потроши па сеа незнам од каде да купам. Јас сум од Велес. Ако знае некој да ми каже од кај можам да си купам и ако има некој предлог за некоја друга добра АГП...
На врв Дно