• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Borcelazevski

 1. Borcelazevski

  Предлог за лаптоп

  Dinamit Ако не е даден лаптопот јас ќе го земам.Ти пишав и порака.АКо има гаранција го зимам обавезно
 2. Borcelazevski

  Потребен ми е дел од HP десктоп???Ве молам за помош

  Незнам дали немам добро објаснето или погрешно сум разбран.Значи не ми треба кулер за процесор,туку кулер за чипсет.Битно ми е само да биде со штипки!Сега како што гледам и од ДЕлл ќе завршел работа.Еве за кој станува збор.Всушност повеќе вакви компјутери имаат ваков кулер за чипсет:Епа луѓе до...
 3. Borcelazevski

  Потребен ми е дел од HP десктоп???Ве молам за помош

  Здраво,поздрав до сите тука!Имам еден проблем!Потребен ми е ладилник за матична плоча со штипки.Се работи за ладилникот како сивиот на сликата.Значи потребен ми е таков,без разлика на висина.Сигурно некој има расипано плоча дома па може да ми помогне!Може и некоја алтернатива.Важно е да биде...
На врв Дно