• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Боле

 1. Боле

  Кулер за графичка?

  Имам оштетен кулер за графичка Geforce 8500gt, па би ве замолил ако има некој да ми каже каде во Скопје можам да набавам ваков.Или па ако има некој од вас па да го купам. Благодарам однапред. Графичката е следнава.
 2. Боле

  Performace drop vo vodeo i igri

  јас имав таков проблем на Far Cry 3 со уклучен V-Sync, со исклучен се си беше нормално :)
 3. Боле

  Performace drop vo vodeo i igri

  исклучи V-Sync, па пробај така.
 4. Боле

  Биро + Eyefinity

  Браво секоја чест :)
 5. Боле

  Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

  уште келепур Metro 2033 cd-keys www.FreeMetroGame.com морате да бидете логирани на Facebook и да стинете лајк на страната :D
 6. Боле

  Nvidia GTX 6XX/GTX7xx клуб

  Најнов бета драјвер 310.54 од nvidia со доста подобрувања :) http://www.geforce.com/drivers/results/51747 This is the recommended driver for the best experience in Call of Duty: Black Ops 2 and Assassin's Creed III, providing up to 26% faster performance in Call of Duty: Black Ops 2 and up...
 7. Боле

  Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!)

  @ gOJDO/psyside ако може еден бенч во CF да направите!? :tease:
На врв Дно