• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Трофеи освоени од bokiscout

 1. 110

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)
 2. 1000

  Ѕвезда

  2000 Допаднати мислења
 3. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 4. 10

  Мобилна верзија

  Читај го форумот со темата за мобилни уреди.
 5. 100

  Зависност

  1000 пораки? Импресивно!
 6. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.
 7. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 8. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 9. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 10. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 11. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 12. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 13. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 14. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 15. 137

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4
 16. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно