• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

bokiscout

Локација
Скопје
Processor & Cooler
Intel Core I5 2500 // CM Hyper T4 // BeQuiet SILENT WINGS 3 120mm PWM x 1
Storage
Samsung 840 EVO 120 GB // Kingston A400 480GB // WD 5000AZRX 500 GB // Toshiba L200 1 TB
PSU
EVGA B3 750W
RAM
Kingston HyperX Blu 2 GB x 2 // Kingston HyperX Blu 4 GB x 2
VGA
Assus Strix RX 570
Case
Sharkoon AM5 Silent // BeQuiet SILENT WINGS 3 120mm PWM x 3
Mouse
Logitech M590 // SteelSeries QCK mini
Audio
Realtek ALC889 // Aiwa NSX BL-24
Monitor
BenQ GW 2470 ML 24"
Keyboard
Logitech K380
Motherboard
Gigabyte P67 A UD3 B3
OS
Windows 10 // kUbunutu 18.04
Пол
Машки

Потпис

What's object-oriented way to become wealthy?
- Inheritence.​

Следачи

Трофеи

 1. 110

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)
 2. 1000

  Ѕвезда

  2000 Допаднати мислења
 3. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 4. 10

  Мобилна верзија

  Читај го форумот со темата за мобилни уреди.
 5. 100

  Зависност

  1000 пораки? Импресивно!
 6. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.
 7. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 8. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 9. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 10. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 11. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 12. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 13. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 14. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 15. 137

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4
 16. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно