• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од boki

 1. B

  C # problem so connection String

  Nikoj ne znae ?
 2. B

  C # problem so connection String

  Zdravo, imam aplikacija koja koristi baza SQL. Do nea pristapuvam preku konekciski string. Problemot e sto go vnesuvam stringot do bazata na mojot kompjuter, a dokolku napravam instalaciona verzija od aplikacijata. Connection stringot ne se promenuva(tuku kako sto napomenav stoi toj od mojot...
На врв Дно