• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од BojanT

 1. B

  Дали имате свој веб лог (блог)?

  Цел на блогов немав. Сепак блогот е направен од чиста досада. Текстот всушност ми е копиран од Wikipedia, а за дизајнот одбирав од веќе готови дизајни (овде). Би сакал да направам некој посериозен блог за ИТ, ама со оглед што немам доволно искуство во тоа немам големи можности.
 2. B

  Дали имате свој веб лог (блог)?

  И јас имам свој блог. Користам blogger.com бидејќи е бесплатен, а и најлесен за користење според мене. http://everything-for-computers.blogspot.mk/
На врв Дно