• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Bojan Dimitrovski

 1. B

  eBay купување - ОПШТО - се што е поврзано со Ebay

  Фала ви другари :)
 2. B

  eBay купување - ОПШТО - се што е поврзано со Ebay

  Не сфаќам? Не можев никако да го најдам процесоров тука плус на ebay прилично евтини се :D Ете заеби тоа aliexpress,за ebay прашувам :D
 3. B

  eBay купување - ОПШТО - се што е поврзано со Ebay

  Другари ај малце помош,ме интересира нарачав пред некој ден од ebay процесор : Intel Core 2 Quad CPU Q9550 2.83GHz/12M/FSB1333 LGA775 И сеа планирам да зеам некој си DDR2 4GB ram od aliexpress или ebay за накај 46-47 долари Ме интересира,се зачитав за цариниве и срања,која е шансата да ми...
 4. B

  Прашање за напојување

  Фала другар,нема никакви проблеми со матична така? Sorry,не се разбирам баш :D
 5. B

  Прашање за напојување

  500 W ќе биде во ред за GTX 760?
 6. B

  Прашање за напојување

  Другари,некој да ми предложи некое океј напојување, за накај 2000-2500ден? Иам GTX 760 2gb Windforce.Има некој некоја идеја што да барам и каде? Reccomended за графичката е 500W,али не се разбирам многу па да прашам. Исто,не знам дали има везе матичната али еве ја P41-ES3G (Socket 775)...
 7. B

  Официјална тема за Рам мемории

  За колку пари би можел да најдам матична со 4 слота DDR2?
 8. B

  Официјална тема за Рам мемории

  Здраво.Значи иам прилично стар компјутер.Моментално користам 2x2 GB DDR2,сакам да зеам 2x4GB DDR2.Е сеа фората е листав по ebay,има евтини ама пишува само за AMD,по форуми читав дека неме везе тоа зошо рамови се универзални.Проблемот било шо е high density ram,наводно постари плочи не примаат...
На врв Дно